Close
Białe zęby to podstawa zdrowego uśmiechu. Ładny i zdrowy uśmiech oznacza dobre samopoczucie i pewność siebie. Osiągnięcie zadowalającego efektu nie jest wcale trudne.

WYBIELANIE METODĄ NATYCHMIASTOWĄ

Dzięki specjalnej lampie można uzyskać piękny biały uśmiech już na fotelu dentystycznym. Zabieg ten trwa w naszym gabinecie niewiele ponad godzinę. Przed rozpoczęciem zabiegu pacjent powinien mieć oczyszczone zęby specjalną pastą. Następnie zabezpiecza się dziąsła pacjenta pokrywając je specjalnym preparatem- światło utwardzalną żywicą. Na zęby nakłada się preparat wybielający - nadtlenek wodoru w stężeniu ok. 30 %. Naświetla się zęby z preparatem przez 15 minut. Taki cykl powtarza się w trakcie wizyty 3 krotnie. Uzyskujemy rozjaśnienie zębów o kilka nawet odcieni. Po wybielaniu może wystąpić nieznaczna nadwrażliwość zębów na bodźce termiczne : ciepło, zimno,i zaczerwienienie dziąseł. Specjalne preparaty zaproponowane Ci przez lekarza pozwolą zmniejszyć lub znieść zupełnie te dolegliwości.

PO WYBIELANIU NIE NALEŻY:

- palić papierosów
- nie stosować jednocześnie dodatkowych, innych środków wybielających
- spożywać : kawy , mocnej herbaty , czerwonego wina , koloryzowanych napojów , owoców cytrusowych , soków owocowych i leków przeciwko nadkwasocie żołądka.

WYBIELANIE Z UŻYCIEM SZYNY NAKŁADKOWEJ

Metoda ta polega na przygotowaniu indywidualnie dla pacjenta zestawu specjalnych nakładek winylowych na zęby. Pobiera się w tym celu wyciski specjalną masą uzębienia górnego i dolnego. Pacjent otrzymuje również żel wybielający o stężeniu 10% lub 15% w zależności od wrażliwości zębów. Nakładki zakłada się na noc , wcześniej aplikując do nich żel. Kuracja zwykle trwa od 5 dni do 2 tygodni. Efekt utrzymuje się nawet kilka lat. Do nakładek można też aplikować preparaty zawierające fluor w celu profilaktyki próchnicy i znoszenia nadwrażliwości zębów. Wszystko oczywiście można wykonywać po konsultacji z lekarzem dentystą. Poproś swojego lekarza o praktyczne wskazówki celem prawidłowego korzystania z nakładek i środka wybielającego!

WYBIELANIE ZĘBÓW MARTWYCH

Wybielanie wewnętrzne jest sposobem rozjaśniania zębów , które wcześniej były leczone endodontycznie , jak również zębów , które zmieniły kolor po urazie. Ząb przed wybieleniem powinien być skontrolowany radiologicznie, aby ustalić czy wypełnienie kanału jest dostateczne i szczelne i czy w okolicy wierzchołka zęba nie ma stanu zapalnego. Wybielanie wewnętrzne polega na założeniu do środka zęba specjalnego materiału wybielającego , tak aby działał od strony źródła przebarwienia. Ilość wizyt na których wymieniane są wkładki wybielające jest zależna od stopnia i przyczyny przebarwienia. Po zakończonym etapie wybielania koronę zęba można odbudować zachowawczo (wykonać wypełnienie).